Υποστήριξη σχολικών Μονάδων Α/θμιας Εκπαίδευσης από Ψυχολόγους και Κοινωνικούς Λειτουργούς

Spread the love

Αγαπητοί γονείς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο σχολείο μας τοποθετήθηκε η κα Παρασκευή Καφφά, ψυχολόγος η οποία θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Τρίτη και μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς. Ο ρόλος της είναι συμβουλευτικός, διαμεσολαβητικός και υποστηρικτικός και προάγει την ψυχοσυναισθηματική, κοινωνική και γνωστική ανάπτυξη των μαθητών, τη συναισθηματική ισορροπία και την ενδυνάμωση όλων των εμπλεκομένων στην εκπαιδευτική διαδικασία. Οι γονείς μπορούν να κανονίζουν συνάντηση με την ψυχολόγο, τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα για τον covid-19 για την ημέρα που θα βρίσκεται στο σχολείο μας επικοινωνώντας στο email: pkaffa@sch.gr . Πριν εισέλθετε στον χώρο του σχολείου, θα το δηλώνετε στο edupass.

Η διευθύντρια του 23ου ΔΣ Σερρών

Γεράκη Ακριβή